Ilmunud on ajakirja Tennis 2020. aasta viimane ehk talvenumber, milles vaatamata võistluste vähesusele praegusel perioodil leidub ometi 124 lk põnevat lugemismaterjali.
Ajakirja kaanestaar on seekord Piret Ilves, tennisehuvilistele kahtlemata tuntud nimi ja nägu. Kuid võib-olla paljud ei tea, et just Piret on võitnud enim medaleid (49) Eesti meistrivõistlustelt. Pikas loos räägib Piret, kuidas ta tennise juurde jõudis, kuidas Kaia Kanepiga mängis, mis põhjusel on ta eriti tugev paarismängus ja kuidas on ta kaasa löönud seenioride sarjas. Igatahes number 49 innustab tänavu 50. juubelisünnipäeva pidanud Piretit, et võiks ju ära võtta ka selle 50. medali!
Põhjalikke intervjuusid on aga ajakirjas veelgi, neist kaks seotud Saaremaaga. Mõnes mõttes on lood täiesti sarnased, sest nii treener Rauno Gull kui ka arst Edward Laane ei ole Saaremaalt pärit, aga on sinna tööasjus jõudnud. Gull ikka seoses tennisega, nüüd on endine tartlane selle ala hing Saaremaal ja juba ütlevad tema sõbrad, et mees räägib nagu saarlane. Laane sai aga eriti tuntuks koroonaviiruse esimese laine ajal, kui Saaremaal oli puhang eriti tugev, tema aga Kuressaare haigla juht, kes kogu ravi eest vastutas. Ent ilmselt paljud seda ei mäleta, et Laane on kunagi tulnud tennises Eesti noortemeistriks ja võitnud ka täiskasvanute seas medaleid. Nii saavad Tennise lugejad üheaegselt põneva loo nii tennisest kui ka arstitööst.
Midagi ikka sügiskuudel toimus ka! Ajakirjas on sellest ajast ülevaade Eesti Alexela Mastersist ja kahest Paf Openi nime all toimunud ITF-i turniirist, aga ka ATP finaalturniirist, kus juba mitmendat aastat järjest esireketid ei võida, seekord kuulus karikas Daniil Medvedevile.
Jätkuvad traditsioonilised rubriigid Meistriklass ja Tulevikutegija. Neist esimeses figureerivad praegu ülimalt aktuaalsed mängijad, mõlemad 19-aastased – poolatar Iga Swiatek ja itaallane Jannik Sinner. Swiateki lugu võiks olla eeskujuks kõigile noortennisistidele, sest poolatar ei unustanud isegi profitennise kõrvalt õppimist, ta lõpetas keskkooli ja on kogu aeg püüdnud oma silmaringi laiendada. Ning pühendades aega teistele tegevustele suutis ta eelkõige tänu vaimujõule slämmiturniiri võita. Seetõttu on Swiatekiga seotud veel üks lugu ajakirjas – spordipsühholoog Külliki Taylor toob välja põhjused, miks just Iga on teistest edukam. Tulevikutegija rubriigis aga saame tutvuda seekord Adriana Rootsi ja Andree Karel Kallega. Veel üks edukas noormängija Oliver Ojakäär on aga seekord “luubi all” – rubriigis, kus tavaliselt iseloomustatakse erinevate mängukomponentide kaudu Eesti paremaid tennisiste, aga Oliver ongi juba paremate seas, kui pääses 15-aastaselt Davis Cupi koondisse.
Pikkadest lugudest uues Tennises puudust ei tule – juba mainitud intervjuudele saame lugeda ka 2020. aasta keerulise hooaja kokkuvõtet tenniseinimeste silmade läbi ja ülevaadet Eesti tennisekeskustest, milles ka üsna palju juttu raske koroonapiirangute aja üleelamistest.
Kõike ei jõua siin ära rääkida, aga viimase loona võiks mainida, et Tennis on teinud ka lühiintervjuu 18-aastase Sofia Tšeklistovaga, kel erinevalt kaasmängijaist õnnestus reisipiirangute ajastul pääseda USA-sse Penn State’i ülikooli õppima. Sofia räägib, miks on tema seal ja teised meie üliõpilastennisistid ikka veel Eestis.