Juuni algul lõppesid Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused, mis tõid kaasa mõndagi huvitavat nii maailma kui ka Eesti tennise mastaabis. Rumeenlanna Simona Halep sai lahti finaalide kaotaja mainest ja võitis teenitult oma esimese slämmiturniiri, kuid meeste üksikmängu võitja Rafael Nadali jaoks oli karika käeshoidmine juba rutiinne – 11. korda! Eraldi loos kirjutame Nadali fantastilisest karjäärist liivaväljakutel.
Eesti tennis oli Pariisis edukas – esmakordselt jõudsid 3. ringi nii meie meestennisist (Jürgen Zopp) kui ka naismängija (Anett Kontaveit). Lisaks jõudis Kontaveit ringi võrra kaugemale, kui alistas põnevusmängus favoriidi Petra Kvitova. Kuid oli ka tõrvatilk meepotis, millest Tennis kirjutab eraldi kommentaaris – lahku läksid Kontaveidi ja tema treeneri Glenn Schaapi teed.
Eesti Tennise Liidu rubriigis on peateema Kadrioru väljakutel toimunud Estonian Junior Open, millel kahe nädala jooksul võisteldi neljas vanuseklassis. Eestlastel läks toredalt, Daniil Glinka ja paarismängus Anet Angelika Koskel/Aurelia Riga jätsid esikoha koju, lisaks oli veel palju finaali- ja poolfinaalikohta. Lõbus üritus peeti ka võistluste raames, kui Eesti tennise toetajad tulid väljakule koos meie parimate noortega.
Tenniseliidu külgedelt saame ka lugeda lapsevanemate koolitusest ja sellest, et suvel on ees ka täiskasvanute suured turniirid – Eesti meistrivõistlused ja Merko Estonian Open ITF-i turniir.
Isiklik treener on ainus inimene, kes näeb oma mängijat treeningutel rohkem kui võistlustel, kõik teised näevad vastupidi. Seepärat tekibki vastuolu näiteks ajakirjaniku ja treeneri vahel, sest esimene lähtub peaasjalikult tulemustest, aga teine oma mängija esitusest ja tublidusest trennis. Loo idee andis autorile kunagine telefonikõne Kaia Kanepi tollasele treenerile Andrei Luzginile, kes polnud rahul lehemehe „rumala“ küsimusega. Lugege Tennisest, mis küsimus see oli!
11.juuni täitus sada aastat Eesti tennise suurmehe Evald Kree sünnist. Selle puhul kirjutab Heino Raivet stiilse ja huvitava artikli esmajoones Kreest kui inimesest, aga loomulikult ka tema erakordsetest treeneri- ja organisaatorivõimetest. Mis on aga veel huvitav – näete Eesti tennise mentorist mitmeid fotosid, mida varem polnud avaldatud.
Veel üks ajalooline lugu puudutab Billie Jean Kingi, kelle tegevus väljaspool platsi oli võib-olla isegi suurem kui tema saavutused tennises, mis on niigi erakordsed. Kuid Kingi teatakse rohkem naiste profitennise katusorganisatsiooni WTA loojana ja inimesena, kes suutis naistele võidelda välja meestega võrdsed auhinnarahad.
Omaette lugu on Kingi kohtumine meeste tennise kunagise tipu Bobby Riggsiga, kes oli küll „sajandi matši“ ajal juba 55-aastane. Kingi võit aitas naiste tennisel kõvasti populaarsust võita ja nüüd on sellest kohtumisest linastunud ka mängufilm „Battle of the Sexes“.
Neid on Eesti tennisel palju, kuid me muidugi ei tea, kes kui kõrgele jõuab. Igatahes Tennise juuninumbri tulevikutegijate rubriigi kangelased Andrea Roots ja Markus Mölder loodavad profitennises kanda kinnitada. Nagu selles rubriigis tavaliselt, saame lugeda, kuidas noored tennise juurde jõudsid, mis on nende mängu nõrkused ja tugevused ning mida arvab treener noormängijate tulevikušanssidest.
Vastandina on selles rubriigis juttu juba neist maailma tipptennisistidest, kes midagi juba saavutanud. Venelanna Darja Kasatkina on meile viimasel ajal üsna tuttavaks saanud, sest kohtunud nii mullu kui ka tänavu mõlema Eesti tippnaise, Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidiga. Ka meestest on rubriigi kangelane Venemaa mängija Andrei Rublev. Mõlemad on siiski mingil viisil ka tulevikutegija, nende vanust (21) arvestades peaksid Kasatkina ja Rublevi parimad saavutused olema ees.
Esmajoones tänu hästi organiseeritud Liigatennise süsteemile on Eesti harrastustennis heal järjel – võistlemisvõimalusi leidub pea igal nädalavahetusel. Lisaks Liigatennise turniiridele, millest kirjutab nende peakorraldaja Toomas Kuum, on meil ka harrastajate ühekordseid suurturniire – seekord on põgusalt juttu Liviko Cupi ja Kuressaare Cupi võistlusest. Ja nagu alati vastab üks harrastaja ka ankeedile – põnevad küsimused leiavad ka põnevaid vastuseid!