Kiire elustiili korral on järjest raskem leida aega tervisliku toitumise ja liikuva eluviisi jaoks. Tervisliku ja aktiivse eluviisi säilitamise jaoks tuleks päeva jooksul aga leida vähemalt tund aega aktiivse liikumise või treeningu sooritamiseks. Tulles väsinuna töölt võib olla raske leida vajalikku motivatsiooni ja jaksu treenimiseks või värskesse õhku liikuma minemiseks. Kui õnnestub ennast aga kokku võtta ja siiski trenni minna, siis tasub see ennast kuhjaga ära mitmel põhjusel. Regulaarne treening on inimesele kasulik väga mitmetel põhjustel, mistõttu on väga oluline, et iga inimene leiaks endale mõnusa ja nauditava treeningu, mille abil ennast vormis hoida.
Millist treeningut valida?
Selleks, et treeningust saaks hobi ja vastupidi, tasuks läbi mõelda, milline tegevus või ala pakub kõige suuremat huvi ja naudingut. See tagab selle, et trenni tegemine pakub rõõmu ja trenni minemiseks leidub motivatsiooni ja innustust ka peale kõige raskemat tööpäeva või kurnavat argipäeva. Üldjuhul on nii, et kui inimesel õnnestub leida niivõrd meelepärane treening mis on samal ajal ka hobi eest, siis õnnestub valitud alaga tegeleda parimal juhul kogu eluaja jooksul. Kui inimesele meeldib tehtav treening ja see pakub naudingut, siis on ka head tulemused kiired tulema. Kui meeldib rahulikum treening võiks eelistada joogat, matkamist või orienteerumist. Kui aga on soov tegeleda mõne kiire ja liikuva alaga siis sobib hästi jooksmine, rattasõit või ka näiteks tennis. Tennis sobib suurepäraselt uueks ettevõtmiseks eriti neile, kes soovivad leida endale lõbusa ja vaheldusrikka hobi, mis samas tagab ka suurepärase treeningu. Tennise teiseks suureks eeliseks on treenimise võimalus nii sees kui väljas, mis tähendab, et trenni hooaeg kestab aastaringselt ja halb ilm ei saa olla treeningu ärajäämisel kuigi määrav asjaolu. See vähendab ka võimalust, et treenimisel tekib sisse suurem paus, mis võiks takistada edasist treeningutega jätkamist.
Treeningu eesmärk
Kõige olulisem on treeningu valimisel seada realistlikud eesmärgid ja mitte püstitada ebareaalseid ootusi. Tuleks lähtuda põhimõttest, et kõik, mida treening endaga kaasa toob, peab olema hea ja nauditav, vaid nii saab treeningust ka suurepärane hobi ning boonusena saab peagi nautida ka treeningu tulemusi. Treeningu eesmärk võib olla näiteks vastupidavuse suurendamine, uute oskuste omandamine, kiiruse ja koordinatsiooni parandamine jpm. Need on vaid mõned eesmärgid, mida tennise mängimine aitab saavutada. Samuti peaks treening pakkuma lisaks eesmärkide seadmisele ja täitmisele ka võimalust meelt lahutada, mis aitab treeningu muuta suurepäraseks hobiks. Lisaks tennise mängimisele on seda alati ka väga huvitav ja suurepärane jälgida. Tennis on üle maailma väga populaarne ja selle vaatamine pakub suurepärast meelelahutust. Seetõttu kajastavad näiteks paljud internet kasiinod eestis tähtsamaid tennise võistlusi ja pakuvad seeläbi inimestele suurepärast meelelahutust ja võimalust ennustada, milline mängija tuleb võistlusel võitjaks.
Treeningu kasulikkus
Treening on inimesele kasulik ja vajalik mitmel erineval põhjusel. Regulaarne treening aitab vähendada tööst ja elustiilist tulenevaid pingeid ja stressi. Samuti aitab regulaarne treening vähendada erinevaid isusid ja kehakaalu, pakub paremat unekvaliteeti ning parandab keskendumisvõimet. Treeningu valimisel tasub silmas pidada, et see pakuks naudingut ja rõõmu ning oleks ka uue toreda hobi eest. Selleks, et leida treeningu tegemiseks vajaminev tahtejõud on kasulik valida selline ala, mis oleks mõlema – nii treeningu kui hobi eest. Uue hobi valimisel peaks silmas pidama, millistele ootustele see vastama peab ja mis on soovitud eesmärk.