SEB Tallink Liigatennise hooaeg jõudis detsembris viimaste Mastersitega lõpule. Nagu ütles Eesti harrastajate turniiride eestvedaja Toomas Kuum, olid lõppenud hooaja märksõnad liigatennise laienemine ning palju erinevaid, nende seas uusi turniirivõitjaid.
Laienemine hõlmas eeskätt uue liiga, naiste IV liiga lisandumist, kuid suurenes ka üldine turniiride arv kõigis liigades kokku. “Sel aastal oli palju üllatusvõitjaid, mis loomulikult suurendab põnevust heitluses üldvõidu nimel, aga ühtlasi tähendab ka harrastustennise kandepinna laienemist,” sõnas Kuum. “Eriti palju tuli uusi võitjaid juurde meeste III ja IV liigas, kuigi ka II liigas võitis German Gluškov äsja karjääri esimese turniiri, ent see võistlus kuulub juba järgmise, 2015. aasta hooaja sisse.”
Oli ka kindlaid võitjaid, näiteks naiste II liigas Mirjam Urb. “Tema võitis kõik turniirid, kus ta osales,” sõnas Kuum. “Naiste kolmandas ja neljandas liigas ei olnud ka võitjate ring nii lai nagu meestel, ent seis märksa segasem. Omamoodi huvitav hooajalõpp leidis aset naiste III liigas, kus liider Merike Linnamäe ei saanud Mastersist osa võtta, aga kokkuvõttes ikkagi võitis, sest tema lähimad jälitajad ei kasutanud pakutud võimalust.” Kolm naist, kes võinuksid Linnamäed püüda, ei pääsenud isegi Mastersil poolfinaali.
Kõige dramaatilisemal viisil selgus Kuuma sõnul II liiga paarismängu üldvõitja. Enne Mastersit juhtis Heiki Õitspuu, kes mängis koos Alger Ojaga. Püüda võis Õitspuud Aivar Nurme (paariline Erik Ambrosius), kuid seda ainult juhul, kui nad ise võidaksid Mastersi, aga Õitspuu/Oja poolfinaalist kõrgemale ei jõuaks. Täpselt nii läkski, aga ülimalt põnevas heitluses – nimelt alistasid Nurme/Ambrosisu poolfinaalis Urmas Lagle ja Toomas Liiva vastaste viielt matšpallilt! Samal ajal kaotasid Õitspuu/Oja Marek Jürnale ja Indrek Toolile otsustavas geimis 6:10. Kuna finaali Nurme/Ambrosius võitsid, edestas Nurme lõpuks Õitspuud 3,25 punktiga.
Just selline konkurents teebki Liigatennisest haarava võistluse, nentis Kuum. Pole alust arvata, et 2015. aastal heitlused vähem pingelised tuleksid. Loomulikult aitab olukorrale kaasa ka süsteem, kus madalamas liigas ülekaalukalt valitsev tennisist viiakse järgmiseks hooajaks kõrgemasse liigasse üle. Taseme pidev ühtlustamine ja õnnestunud punktisüsteem on Eesti harrastajate võistlustennise edu aluseks.
Kõikide liigade edetabeleid saad vaadata siit.