Järjekordsest tennise ekskuulsusest saab praeguse tippmängija treener, kui WTA edetabeli kuues reket, poolatar Agnieszka Radwanska palkas oma juhendajaks 18-kordse suure slämmi turniiride võitja Martina Navratilova.
58-aastane Navratilova on uuest tööst põnevil. “Ma ei suuda oodata, millal juba alustan oma karjääri uut perioodi. Ma ei maganud viimasel ööl päris hästi, sest mõtlesin sellest, kuidas tulen võistlustennisesse tagasi,” sõnas Navratilova pärast Radwanska pakkumist.
Radwanska jätkab koostööd ka kauaaegse treenei Tomasz Wiktorowskiga, kuid Navratilova roll saab olema peamiselt võistlusteks ettevalmistamine ja nende ajal nõu andmine. Nii-öelda “musta töö” teeb endiselt Wiktorowski. “Tema saavutused räägivad enda eest ja loodan, et suudan tema kogemustest õppida,” ütles Radwanska, kes koostöö peamise eesmärgina näeb edu suure slämmi turniiridel. Seni on Radwanska jõudnud vaid korra finaali (Wimbledon 2012).
Navratilova on Radwanska üks tenniseiidolitest. “Oleme pärit sarnasest piirkonnast (Navratilova on sündinud Tšehhis – toim) ning meie arusaamad tennisest ja elust peaksid olema ühesugused. See annab aluse loota edukat koostööd,” sõnas Radwanska.
Endiste kuulsuste palkamine treeneriks on moodi läinud viimase aasta jooksul. Paar aastat varem tegi tee lahti Andy Murray, kes Ivan Lendli juhendamisel jõudis ka olümpiavõidu ja esimeste slämmivõitudeni, kuid nüüd treenib šotlast hoopis Amelie Mauresmo. Novak Djokovici treener on Boris Becker ja Roger Federeri juhendaja Stefan Edberg, äsja suure slämmi võitnud Marin Cilicit treenib Goran Ivaniševic. Näiteid võiks tuua veelgi.
Tennis on selles mõttes omapärane ala, et kui treeninguprotsessis peaks nii-öelda “peremees” olema treener, siis tegelikult söltub ta mängija suvast – too võib iga hetk juhendaja vallandada. Seega oleksid mõlemad justkui teineteise “ülemused”. Taolises segases suhtes on endistel kuulsustel see eelis, et tugevate isiksustena ei jää nad oma hoolealustele alla ja see võib koostööd parandada.